راهنمای انتخاب دستگاه حضور و غیاب مناسب

     دستگاه حضور و غیاب  امروزه برای کنترل کامل و موثر رفت و آمد پرسنل، از ملزومات شرکت ها و سازمان ها و موسساتی که با تعدادی پرسنل سر و کار دارند. این نیاز با افزایش تعداد پرسنلی که باید مدیریت شوند، رشد خواهد کرد. اما انتخاب دستگاه حضور و غیاب مناسب و متناسب با نیازهای سازمان شما، در صورتیکه شما تخصص کافی نداشته باشید، کار مشکلی خواهد بود.

در این قسمت به برخی از نکات کلیدی که شما را در انتخاب دستگاه حضور و غیاب متناسب با نیازهایتان کمک خواهد کرد، اشاره خواهد شد.

۱) شما به دنبال چه نوع دستگاه حضور و غیابی هستید ؟

  • کارت خوان های بدون تماس (دستگاههای RFID)
  • دستگاه های بیولوژیکی (دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی ، تشخیص چهره )
  • دستگاه های پانچ دستی

۲) آیا شما به دستگاههای کنترل دسترسی نیز نیاز دارید ؟

دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی , تشخیص چهره و کارتی معمولا امکان کار با دستگاههای کنترل دسترسی را نیز دارد.

در این حالت، دستگاه ورود / خروج به شرکت یا سازمان شما را کنترل خواهد کرد، در نتیجه اطلاعات دقیق در مورد وضعیت کارکنان در اختیار شما قرار خواهد داد.

برای این منظور شما برای هر درب ورود و خروج نیاز به یک دستگاه کنترل دسترسی خواهید داشت.

پس شما باید تمام درهای ورود و خروج مورد نظر را جهت استفاده از دستگاه کنترل دسترسی انتخاب نمایید. این عملیات می تواند فقط برای مکانهای خاصی از شرکت مانند اتاق سرور درنظر گرفته شود.

۳) چه تعداد از پرسنل به صورت همزمان نیاز به ثبت تردد (ورود یا خروج) خواهند داشت ؟

اگر تعداد پرسنلی که در یک زمان اقدام به ثبت تردد خود خواهندکرد زیاد است، شما به دستگاهی نیاز دارید که سرعت شناسایی آن بالا باشد. و با افزایش تعداد الگوهای انگشت و یا چهره از کارایی دستگاه کاسته نشود.

ایرادهایی که در این مواقع مشاهده می گردد, عبارت است از کندی دریافت از شبکه, کندی دریافت از طریق فلش, کندی در ثبت تردد از طریق انگشت و یا چهره و …

۴) گنجایش دستگاه

انواع دستگاه حضور و غیاب در تعداد ترددهای قابل ذخیره سازی محدودیت دارند.

اگر تعداد کارمندان شما زیاد است، شما باید دستگاهی را انتخاب نمایید که حافظه ذخیره سازی اطلاعات ترددها و پرسنل آن زیاد باشد.

به عنوان مثال، اگر شما ۱۰۰۰ کارمند در سازمان شما مشغول کار باشند و بطور متوسط هر کارمند در روز ۵ بار تردد ثبت کند، در روز ۵۰۰۰ تراکنش ثبت خواهد شد.

در صورتیکه دستگاهی با حافظه ذخیره سازی ۵۰۰۰۰ تراکنش تهیه کنید، دستگاه قابلیت ذخیره سازی اطلاعات را تا ۱۰ روز خواهد داشت.

۵) چه تعداد شعبه یا موقعیت برای ثبت عملکرد پرسنل در نظر گرفته اید ؟

در صورتیکه شرکت یا سازمان شما دارای شعب مختلف یا مکانهای مختلفی است که تمایل به مانیتور و ثبت تردد پرسنل کلیه شعب یا مکانها از دفتر مرکزی یا یک نقطه خاص را دارید، شما به دستگاههایی نیاز دارید که از روش ارتباطی شبکه یا TCP/IP بهره مند هستند. البته نرم افزاری که بتواند اطلاعات را از کلیه شعب جمع آوری نموده و در یک نرم افزار مرکزی پردازش نماید، بخش مهم دیگری از تصمیم گیری شما به حساب می آید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

ارسال پاسخ

حضور و غیاب mb2000

راهنمای انتخاب دستگاه حضور و غیاب مناسب      دستگاه حضور و غیاب  امروزه برای کنترل کامل و موثر رفت و آمد پرسنل، از ملزومات شرکت ها و سازمان ها و موسساتی که با تعدادی پرسنل سر و کار دارند. این نیاز با افزایش تعداد پرسنلی که باید مدیریت شوند، رشد خواهد کرد. اما انتخاب […]

دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب چیست؟ سیستم حضور و غیاب شامل مجموعه ای از سخت افزارها و نرم افزارهای متنوع جهت کنترل تردد پرسنل در سازمانها، ادارات، ارگانها، شرکتها، کارگاه ها و بنگاه های اقتصادی مختلف با اهداف زیر می باشد:   ۱- شناسایی افراد مجاز برای ورود و خروج   ۲- ثبت رکورد ورود و خروج […]

دستگاه حضور و غیاب uface 302

سیستم حضور و غیاب بر دو بخش نرم افزار و سخت افزار استوار می باشد. دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره اثرانگشتی  انتخاب نرم افزار بر اساس تعداد پرسنل , قوانین سازمانی , شیفتهای کاری , تعداد ادمین , سیستم گردش کار و …. صورت می گیرد. در انتخاب سخت افزار یا همان ساعت حضور […]

روشهای شناسايی اثرانگشت

کلمه بیومتریک از کلمه یونانی bios به معنای زندگی و کلمه metrikos به معنای اندازه گیری تشکیل شده است. همه ما می دانیم که ما برای شناسایی همدیگر از یک سری ویژگی هایی استفاده می کنیم که برای هر شخص به طور انحصاری است و از شخصی به شخص دیگر فرق می کند که از […]